Kolejne zakupy na odległość

Dziś ponownie miałem okazję robić zakupy przez internet. Wspólnie ze sklepem Seafrags z Warszawy testowałem nowy sposób wysyłki zwierzaków w beczkach przystosowanych do transportu w okresie zimowym przy niskich temperaturach.

Jak zawsze przed wysyłką ustaliliśmy dogodny termin wysyłki (decydując się na taki rodzaj wysyłki musimy zarezerwować sobie czas, o tym w dalszej części). Dziś kurier z UPS przywiózł mi wielką beczkę 🙂 Początkowo obawiałem się, że będzie ciężka i nieporęczna, albo kurier będzie marudził, żeby się pospieszył – nic z tych rzeczy. Beczka nie jest jakoś mega ciężka, spokojnie ją mogłem podnieść za uchwyty.

IMG_20171129_102013888_HDR

Po odwinięciu taśmy zabezpieczającej mamy dostęp do klamry i łatwego otwarcia wieka beczki.

IMG_20171129_102028217_HDR.jpg

Po zdjęciu pokrywy mamy informację o obsłudze wnętrza beczki w postaci img_20171129_102047642_hdr.jpg

Pod instrukcją znajduje się wyświetlacz gdzie widzimy jaka jest temperatura w workach ze zwierzakami. Zamówione zwierzaki mamy zapakowane w osobny worek wypełniony dodatkowo „chrupkami” dla utrzymania optymalnej temperatury.

IMG_20171129_102058255_HDR IMG_20171129_102141727_HDR

Zwierzaki dodatkowo zabezpieczone w mocne zgrzewane worki, tak że nie ma możliwości pęknięcia worka. Po wyjęciu worków z beczki woda miała około 20,5’C, gdzie w nocy mieliśmy temperatury oscylujące koło 0’C. W beczce znajduje się też pojemniczek z kablem, którego nie ruszamy – jest to czujnik temperatury sterujący ogrzewaniem zawartości beczki.

IMG_20171129_103000

Tak jak wspominałem wcześniej odbierając beczkę musimy jeszcze po rozpakowaniu jej i wyjęciu zawartości zamknąć z powrotem i okleić dołączonym do przesyłki nowym listem przewozowym, bo beczkę zabiera kurier z powrotem do sklepu. Rozpakowanie paczki, wyjęcie worków i zamknięcie paczki nie zajmuje więcej niż 10 min (jeszcze zdążyłem zrobić kilka zdjęć do fotorelacji 🙂 ), myślę że przy kolejnych odbiorach spokojnie można się wyrobić w pięć minut. Jedyna wada takiego rozwiązania to to, że kurier nie zostawi nam jej u sąsiada, więc musimy być w domu i czekać na przybycie – paczka wysyłana jest expresem i w miastach dociera przed 12, u mnie na wsi też zawsze są do południa więc nie jest źle.

A tak wyglądają niektóre korale po aklimatyzacji już w zbiorniku:

Po raz kolejny jestem bardzo zadowolony z otrzymanych zwierzaków i pewnie nie raz jeszcze zrobię zakupy w Seafrags.pl – dzięki nowemu sposobowi wysyłki pewnie już niebawem 🙂

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s